Kury tej rasy trafiły do Niemiec w 1886 roku z Chin, które są ich ojczyzną. Wcześniej bardzo dobrze byty już znane w innych krajach europejskich. Ciekawostką jest fakt, że kury rasy miniaturowy kochin nie mają nic wspólnego z kochinami dużymi, i chociaż są ich wierną kopią, to stanowią całkiem odrębną grupę.

Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród hodowców ze względu na ich przedziwny, a zarazem niezwykle ujmujący wygląd i spokojny charakter. Trzeba zaznaczyć, że mimo, iż nie są wcale dobrymi noskami, to jednak są lubiane. Kury te praktycznie w ogóle nie fruwają, a ich wybieg nie musi posiadać wysokiego ogrodzenia. Plot o wysokości 1 metra w zupełności wystarcza.

Ze względu na swój wygląd często nazywane są przez hodowców „kulą pierza”. Kury te cechuje szeroki, bardzo wyraźnie zaokrąglony korpus o bardzo obfitym, puszystym i gęstym upierzeniu. Ich szyja jest krótka, mocno opierzona, z długimi, miękkimi piórami opadającymi na kark, ramiona i cześć grzbietu. Grzbiet powinien być krótki, szeroki i mocno opierzony. Ramiona są szerokie i całkowicie zakryte piórami. Skrzydła małe, słabo rozwinięte, mocno przylegające ciała o obfitych piórach. Pierś szeroka i głęboka, mocno zaokrąglona i dobrze wysklepiona do przodu. Szczególny u tych kur jest brzuch, który jest bardzo obfity w gęste i miękkie pióra. Uda mocne, krzepkie, krótkie i tak jak wszystkie części ciała mocno opierzone. Skoki również krótkie po zewnętrznych stronach wraz z palcami mocno opierzone. Tylko wewnętrzne i tylne palce wolne są od piór.

Głowa mała, z małym stojącym grzebieniem typu pojedynczego, o mniej więcej równych zębach. Dzwonki okrągłe i wielkością dopasowane do grzebienia. Zausznice okrągłe, czerwone i nie za duże. Oczy zależne od ubarwienia od pomarańczowych do czerwonobrązowych.

Odmiany barwne:
-biała
-biało-czarna gronostajowa
-biało-niebieska gronostajowa
-biało-niebiesko-czarna srokata
-brązowa falista
-czarna
-czarno-biała srokata
-czerwona
-jastrzębiata
-kuropatwiana
-brunatna falista
-kuropatwiana jastrzębiata (bursztynowa)
-lawendowa
-lawendowa jastrzębiata
-lawendowo-biała srokata
-łososiowa
-niebieska
-niebiesko-biała srokata
-pszeniczna srebrzysta
-pszeniczna złocista (pszeniczna)
-srebrzysta czarno łuskowana
-srebrzysta falista
-srebrzystopierśna czarna (brzozowa)
-srebrzystoszyja
-złocista porcelanowa (porcelanowa)
-złocistopierśna czarna (brzozowa złocista)
-złocistoszyja
-złocistoszyja niebieska
-złocista czarno łuskowana
-żółta
-żółto-czarna gronostajowa
-żółta jastrzębiata
-żółto-niebieska gronostajowa

U odmiany szurpatej, tylko:
-biała
-żółta
-czarna
-niebieska
-jastrzębiata
-czarna biało nakrapiana

Waga: kogut 850 g, kura 750 g Masa jaja: 30 g Nieśność roczna: 80 jaj Barwa skorupy jaja: brązowawa Wielkość obrączek: kogut 16, kura 15