Podlaska wystawa powinna być wpisana w kalendarz każdego hodowcy kur. Jej organizacja zasługuje na ogrom pochwał i podziękowań. Wszyscy wystawcy zostali przyjęci nad wyraz gościnnie, zadbano o nasze podniebienia aż ponad możliwości konsumpcji. 
W dniach 8-9.12.2018 roku, w Białymstoku odbyła się XXV Podlaska Wystawa Gołebi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Członkowie "Czubatki" licznie wypełnili szeregi wystawców. Odnieśliśmy też niemałe sukcesy, czym chwalimy się dumnie. 
Marek Kaczmarczyk otrzymał aż 97 punktów za kurę jedwabistą i tym samym, w dość licznie pokazanej rasie, bo aż 18 sztuk, otrzymał Zwycięstwo w Rasie! Nagrodzony został również Wyróżnieniem i 95 punktami za kolejną kurę w tej rasie. 
Wyróżnienie i 95 punktów otrzymała także jedwabista należąca do Antoniego Popko. Araukana, należąca również do Antoniego otrzymała 96 punktów i Wyróżnienie. 
Kolejne sukcesy odniosły aż 3 kury rasy czubatka polska miniaturowa, również należące do Marka, które zdobyły 96 punktów oraz jedna z nich tytuł ZW, druga Wyróżnienie, trzecia Wyróżnienie i 95 punktów. 
Najliczniejszą rasą na tej wystawie była serama -nasi członkowie: Teresa Toczydłowska, Jakub Kloza i Monika Jarmoszewicz wystawili aż 26 tych malutkich kurek. 
Niepokonany Mariusz Milewski, ze swoimi przepięknymi karzełkami kochin, z których biała kura wygrała rasę, otrzymując 96 punktów. Tyle samo punktów oraz Wyróżnienie otrzymała kura rasy welsumska, należąca również do Mariusza. 
W rasie fawerola miniaturowa oraz plymutrok identycznie 95 punktów oraz Wyróżnienie otrzymały kury należące do Jerzego Wysockiego. Jerzy zdobył również wyróżnienie w rasie karzełek polski za kurę, która otrzymała 94 punkty. 
Maciej Molek zdobył 94 punkty za kurę rasy wajandota miniaturowa i tym samym otrzymał Wyróżnienie. Chcemy podkreślić, że Maciej jest jednym z naszych najmłodszych wystawców i przyjechał do Białegostoku aż z Zakopanego!
Ciekawostką jest czarny kogut rasy cemani należący do Agaty Hubert, która na wystawę przyjechała tylko z nim. Z imprezy wraca jednak z pucharem - kogut wygrał bowiem w swojej rasie zdobywając aż 96 punktów. Jak na pierwszą wystawę naszej koleżanki, to ogromny sukces. 
Wyróżnienie w rasie cemani otrzymała Teresa Toczydłowska za koguta, który zdobył 95 punktów. 
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie!